http://www.grinchuk.lviv.ua/

| Головна | Новини | Лінки | Пошук | Замовити роботу | Вхід модератора |

 

Контакти
ICQ:

 

 

 

УВАГА!!!

Виконуються Курсові та Контрольні роботи.

Швидко, дешево, якісно.
Замовлення відбувається за номером


Замовити роботу

   ICQ:      E-Mail:  

 


Украинская Баннерная Сеть

МАСА ТІЛА. ВАГА ТІЛА. ДИНАМОМЕТР

 Дата поступлення: 2006-11-07 14:51:29

 Хто виконав: grunchuk

 Навчальний заклад:

 МАСА ТІЛА. ВАГА ТІЛА. ДИНАМОМЕТР

На попередньому уроці ми проводили дослід з двома однаковими візками. Їхні швидкості були однаковими.
Проведемо такий самий дослід з різними візками /мал.74/. Після перепалення нитки плас-тина випрямляється, візки взаємодіють і їхні швидкості змінюються. Візки роз’їжджаються з різними швидкостями. Це тому, що візки мають різні маси. Той візок, що рухається з більшою швидкістю має меншу масу. Якщо швидкість першого візка у 2 рази більша, ніж другого, то маса першого у 2 рази менша, ніж маса другого.
При пострілі з рушниці порохові гази і рушниця після взаємодії рухаються в протилежні сторони (відбій). Тому, що маса рушниці набагато більша від маси кулі, то швидкість рушниці менша. Якщо маса човна, з якого стрибає людина, у 5 разів більша за масу людини, то швидкість човна буде у 5 разів менша.
Вивчаючи взаємодію тіл, ми ознайомились з фізичною величиною, яка називається масою тіла. Порівнювати маси тіл можна за швидкостями, яких набувають внаслідок взаємодії тіла, якщо до взаємодії вони були у спокої.
За одиницю маси взято кілограм — 1 кг. Міжнародний зразок /еталон/ кілограма зберігається у Франції, в м. Севрі, поблизу Парижа. 3 цього зразка з великою точністю виготовлено копії для інших країн. /Мал. 75/.
Порівнюючи швидкості, набуті тілами, які перебувають у спокої, внаслідок взаємодії, можна визначити, у скільки разів маса одного тіла більша за масу другого. Цим способом можна виміряти масу тіла, якщо маса одного з тіл, які взаємодіють, відома.
Масу тіл можна визначити за допомогою важільних терезів /мал. 76/.
Коли тіло ставлять на опору, то стискається не тільки опора, а й тіло, яке притягується Землею. Деформоване, стиснуте тіло тисне на опору. Так само, коли тіло підвішене, то деформується не тільки підвіс, а й саме тіло. Деформоване /розтягнуте/ тіло, деформує /розтягає/ підвіс.
Силу, з якою тіло внаслідок притягання до Землі діє на горизонтальну опору або вертика-льний підвіс, називають вагою тіла.
Треба розрізняти силу тяжіння, яка діє на тіло, і вагу тіла. Сила тяжіння діє на саме тіло, а вага цього тіла діє на опору або підвіс. /Мал. 77/.
Вага — це сила, прикладена не до тіла, а до опори.
Існує два способи зважування тіл: 1(на пружинних терезах) і 2 (на важільних терезах). Обидва ці способи принципіально різні.
Якщо вимірювати пружинними терезами вагу одного і того ж тіла на різних висотах над поверхнею Землі, то можна помітити, що із збільшенням висоти вага тіла зменшується. Це зме-ншення ваги не велике, але однакове для всіх тіл. При підніманні на 1 км вага зменшується на 0,0003 своєї величини.
Так само вага тіла змінюється залежно від географічної широти місцевості: в міру наближення до екватора вага тіла зменшується. Всяке тіло, перенесене з полюса на екватор, зменшу-ється у вазі приблизно на 0,006 його ваги на полюсі.
Якщо тіло зважувати на важільних терезах, то в будь-якому місці ми матимемо завжди один і той же результат. Важільні терези показують масу тіла. Маса тіла ніколи не змінюється.
У місці зберігання еталона маси /Севрі/ числове значення маси тіла дорівнює числовому значенню його ваги. І кг = І кГ. В інших місцях на Землі цього збігу не буде.
На Місяці вага тіла зменшується у 6 разів, бо сила тяжіння Місяця у 6 разів менша, ніж сила тяжіння Землі.
Динамометром називають прилад для вимірювання сили (від грецьких слів динаміс — си-ла, метрео — вимірюю).
Будова найпростішого /пружинного/ динамометра грунтується на порівнянні будь-якої сили з силою пружності пружини. На дощечці, обклеєній білим папером, закріплюють пружи-ну, яка закінчується внизу стержнем з гачком /мал.78/. До верхньої частини стержня прикріп-люють покажчик. При нерозтягнутій пружині покажчик показує нульову позначку. До гачка підвішують тягарець в 100 г. Пружина розтягнулася. Проти покажчика пишуть 100 г, потім 200 г і т.д. Відстані між поділками 0 і 100; 100 і 200; 200 і 300 і т.д. треба поділити на 10 однакових частин. Проградуйована пружина й буде найпростішим динамометром. (Проградуювати прилад - значить нанести на нього шкалу з поділками).
Для вимірювання м’язової сили руки при стисканні кисті в кулак застосовують ручний динамометр — силомір /мал. 79/. Для вимірювання сили тяги трактора — тяговий динамометр /мал.80/.
1.Опишіть дослід на взаємодію двох різних візків.
2.Який з цих візків мав більшу масу?
3.Що взято за одиницю маси?
4.Що називається вагою тіла?
5.У чому відмінність ваги тіла від сили тяжіння, що діє на тіло? На які тіла діє кожна си-ла?
6.Розповісти про будову динамометра.

| Перша | Наступна сторiнка

 


Украинская Баннерная Сеть

 

 

 

Друзі та партнери

Львівський чат Govorun
Специализированный Каталог Ресурсов о рыбалке

 

Останнє оновлення сайту:2007-02-28 17:22:37. Українських рефератів: 1631. На русском языке: 119

Изготовление пластиковых карт
такси по городу
продажа оффшор
Украинский интернет-аукцион Auction.ua

bigmir TOP100

МАСА ТІЛА. ВАГА ТІЛА. ДИНАМОМЕТР
Copyright by grunchuk

@2006-2007

корпоративные вечеринки, свадьбы, юбилеи
бухгалтерские курсы, компьютерные курсы в Москве

auction.ua